X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Nesouhlasím
Menu
košík
0
kategorie

Typy pro větší vitalitu a regeneraci

Typy pro větší vitalitu a regeneraci těla

 

 

Každý člověk sobě i druhému přeje hlavně zdraví. Pokud nás nebo naše blízké zdraví zradí, je tuto situaci někdy snadné, někdy těžší vyřešit.

 

Mějme na paměti, že slavné pořekadlo " Ve zdravém tělě zdravý duch" je pravdivé. Neškeré zdravotní obtíže, které vyplují na povrh jsou většinou důsledek něčeho, co bylo špatně. Lékaři nám pomohou, nebo si pomůžeme my sami. Kromě zaměření se na důsledek, tedy nemoc či obtíž, je potřeba popřemýšlet také ale nad příčinou a ta může být nejen fyzická, ale i psychická. Špatný dlouhodobý psychický stav, byť i jen neodpustitelné myšlenky na člověka, který nám ublížil, mohou pomaličku ale jistě vést ke zdravotním problémům.

Mnoho zdravotních obtíží je plíživých uvnitř našeho těla, aniž bychom si povšimnuli a postupně se v těle vše může bortit jako kostky domina.

Věřit, že vše bude v pořádku, je to nejdůležitější. Je to opravdu veliký hnací motor, který může razantně pomoci zlepšování zdravotního stavu!

 

Pokud však Vy nebo někdo z Vašich blízkých trpíte závažnou nemocí, přejeme Vám nebo Vašim blízkým pozitivní mysl, která Vás požene kupředu a brzké uzdravení!

 

                                                                                 Vše jen dobré Vám přeje Hana Debelková

 

 

 

 

Pomocníci z přírody v boji s "poblázněnými buňkami".

 

Mladý zelený ječmen

Jemný zelený prášek je vyrobený rozemnletím usušeného mladého zeleného ječmene.  Nápoj z mladého ječmene je enzymatickou bombou pro náš organismus. Je plný  vitamínů, nimerálů, aminokyselin a enzymů.(Levnější a hlavně přírodní produkt narozdíl od Wobenzimu)

Mladý ječmen je považován za nutričně nejhodnotnější trávu na světě. Mladý ječmen obsahuje betakaroten, vitamíny A, B1, B2, B5, B6, C, E, K, niacín, biotin, kyselinu listovou, široké spektrum aminokyselin: Alanín, Methionín, Arginín, Fenylalanín, Prolín, Serín, Glycín, Treonín, Histidín, Tyrosín, Izoleucín, Valín, Leucín, Lyzín, Kyselina aspartamová, Kyselina glutamová. Minérály jako draslík hořčík, křemík, zinek, vápník, ale především enzymy a chlorofyl

Mladý ječmensilný alkalizující účinek v těle. Účinně neutralizuje zakyselení organismu a reguluje tedy problémy spojené s ním. Obsahuje látky silně antioxidační, které zabraňují stárnutí organismu a pravděpodobně mají zajímavý protirakovinový účinnek. Další látky obsažené v mladém ječmenu detoxikují organismus, zabraňují vstřebávání karcinogenních látek ze zažívacího traktu a zažívací trakt čistí. Velký obsah chlorofylu má přímý vliv na hladinu hemoglobinu, podporuje zásobení tkání kyslíkem a pomáhá odstraňovat těžké kovy a chemikálie z krve.

 

 

Citronelová tráva - Lemongrass

Silice této rostliny - citral, nerol, limonen, linalool, geraniol působí skvěle při žaludečních potíží a nevolnostech. Usnadňují trávení. Skvělá do všech čajů.

Výbornou zprávu ohledně užítí cironelové trávy přinesl v roce 2006 výzkumný tým Ben Gurion univerzity v Izraeli, kde bylo zjištěno, že užívání citronelové trávy - lemongrass způsobuje programovanou buněčnou smrt v nádorových buňkách. Výzkumníci testovali vliv silice citral ( v poměrné koncentraci jeden gram citronelové trávy v horké vodě) při podání in vitro a museli konstatovat, že tato silice skutečně způsobuje programovanou buněčnou smrt rakovinotvorných buněk, zatímco normální buňky byli ponechány bez úhony.

 

 

Šii-Také

Houževnatec jedlý - Šiitaké se vyznačuje protivirovou a protinádorovou aktivitou. Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, silně detoxikuje organismus a má protisklerotickou a protiekzematickou aktivitu, čistí tělo. Dále řeší: afty, candida, hepatitida, kvasinky, kandidóza, mykóza, plísně.

Šii - Také je přírodní zdroj minerálů a vitamínů - obsahuje draslík, fosfor, železo, zinek, vápník, měď, horčík, mangan, germanium, stroncium, vitamíny B2 (riboflavin), C, D2, přibližně 30 enzymů a přes 10 esenciálních aminokyselin, proteiny a vlákninu.

Silné protirakovinotvorné učinky byly nejsilněji pozorovány v kombinaci s Lesklokorkou Lesklou

 

 

Kozinec blanitý

Kozinec blanitý je v tradiční čínské medicíně užíván po tisíce let. Má primární účinek především na imunitní systém. Kozinec blanitý má nesmírný imunomodulační účinnek. Užívání zvyšuje produkci interferonu, jenž má přímý vliv na aktivaci imunitních buděk - makrofágů. Důsledkem toho podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu.

Kozinec je mimo to významný  adaptogen. Adaptogeny obecně jsou látky, který pomáhají přizpůsobit a zvyšovat odolnost organismu proti nepříznivým vlivům jako je stres, fyzická únava, zranění a další. Adaptogeny mají zjednodušeně řečeno pozitivní vliv na odolnost organismu proti fyzické a psychické zátěži. Kozinec blanitý je také  antioxidant. Ty  přispívají k neutralizaci volných radikálů v těle. Pozitivní jsou účinky na kardiovaskulární systém. Normalizuje krevní tlak, krevní oběh a udržuje cévy zdravé.

Kozinec blanitý má vliv na správnou funkci močového měchýře a vylučovací funkce ledvin. Dále se užívá při cukrovce, pro schopnost stabilizovat hladinu cukru v krvi.

Další známé účinky kozince blanitého je tlumení nežádoucích menstruačních a menopauzalních doprovodných příznaků. Vliv na  klouby a jejich pohyblivost, na zdraví dýchacích cest.

 

 

Užívání všech doplňků stravy raději nejdříve konzultujte se svým lékařem!