X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Nesouhlasím
Menu
košík
0
kategorie

Péče o paruky a příčesy

Péče o paruky a příčesy z umělého vlákna

 Vážený zákazníku, má-li Vám Váš produkt sloužit co nejdéle bez jakýchkoli problémů, doporučujeme dodržovat následující zásady:

 

-          Před prvním použitím doporučujeme paruku či příčes umýt

-          Nevystavujte paruky a příčesy přímému působení vysokých teplot (nekulmovat, nefénovat, pozor na proud horkého vzduchu při pečení apod...) pokud nejsou z thermofilního futura vlákna.

-          Výrobky ukládejte na suchém, bezprašném místě, pokud možno na hlavách pro paruky – zachovají si tak lépe svůj tvar

-          K běžné údržbě používejte výhradně speciální šampony, balsamy, laky a kondicionery (v případě, že se nejedná o výrobek ze 100% lidských vlasů) – použitím přípravků na lidské vlasy by mohlo dojít k poškození vláken, případně ke změně účesu

-          Paruky nekartáčujte, na česání jsou vhodné pouze řídké hřebeny s kulatými hroty

-          Při běžném zmoknutí se není třeba obávat ztráty tvaru účesu

-          V mokrém stavu výrobky NIKDY nepročesávejte, nechte je volně položené uschnout

-          Nebarvit, netónovat, netrvalit (v případě umělého vlákna by se barva ani neuchytila)

-          Paruky z pravých vlasů lze udržovat šampony a balzámy určenými pro paruky z pravých vlasů, nebo přípravky na prodloužené vlasy. Lze je natáčet, fénovat, barvit, či upravovat jako lidský vlas.

 

-          V případě zákaznic s onkologickou diagnózou může dojít ke krepatění paruky v oblasti zátylku. Jedná se o běžný jev způsobený zvýšenou koncentrací agresivních látek v potu. V tomto případě dbejte o zvýšenou péči o svůj produkt.

 

 

Mytí

Paruky a příčesy není třeba mýt tak často jako své vlastní vlasy. Záleží také na tom, jak často a v jakém prostředí paruku či příčes nosíte (prach, kouř apod). Zpravidla se paruky myjí po cca 10 použitích.

 

-          Ve vlažné vodě rozmícháme trochu speciálního šamponu a na tři minuty do této lázně ponoříme paruku (nejlépe otočenou naruby – vlasy do konstrukce, příčesy např. do punčochy, aby se vlasy zbytečně necuchaly). Jemně promneme, neždímáme.

-          Stejným způsobem vypláchneme v čisté lázni. Na závěr doporučujeme paruku namočit do vody s trochou balzámu (zabraňuje elektrizování, poletování vlasů, zjemní vlákno na dotek)

-          Celé mytí zakončíme opět vlažnou lázní. Mokrou paruku nepročesáváme, pouze necháme volně dokonale uschnout

 

Pokud budete dodržovat tyto rady, budou Vám vlasové výrobky sloužit opravdu dlouho